• POWIATOWE ZAWODY W BADMINTONIE

• W dniu 10 listopada nasza Szkoła organizowała powiatowe rozgrywki w Badmintonie. Do turnieju przystąpiły Szkoły : SP1 Złotoryja, SP3 Złotoryja,            SP Nowy Kościół oraz gospodarze czyli SP Sokołowiec. Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych tj. Igrzyska Dzieci (SP kl. I-VI) oraz Igrzyska Młodzieży Szklnej (kl.VII - III Gim.). Najlepsze zespoły 1 oraz 2 miejsca wezmą udział w kolejnym etapie rozgrywek na terenie strefy legnickiej.

Igrzyska Dzieci - dziewczęta

1 miejsce SP 3 Złotoryja

2 miejsce SP 1 Złotoryja

3 miejsce SP Sokołowiec

Igrzyska Dzieci - chłopcy

1 miejsce SP Nowy Kościół

2 miejsce SP Sokołowiec

3 miejsce SP 3Złotoryja

Igrzyska Młodzieży - dziewczęta

1 miejsce SP Sokołowiec

Igrzyska Młodzieży - chłopcy

1 miejsce SP Sokołowiec

Organizator: Przemysław Szczucki

• KONKURS RECYTATORSKI "OJCZYZNO MOJA"

• Dnia 6 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbył się konkurs recytatorski „Ojczyzno moja”:

Konkurs rozgrywany był w kategorii klasy IV – VII. Łącznie wzięło w nim udział  8 uczniów. Przyznano następujące nagrody główne:

1 miejsce:        Magdalena Piszczek klasa VII  wiersz „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”

2 miejsce:        Wiktoria Szłapa klasa VI wiersz „Twój dom”

3 miejsce:        Hanna Furmanowska klasa VII „ Modlitwa za ojczyznę”

Wyróżnienia: Dawid Hutek klasa IV wiersz  „Warczą karabiny”, Maciej Krawczyk klasa VI wiersz „Ojczyzna”

Nagrodzone osoby otrzymały dyplomy i upominki książkowe oraz wystąpiły na uroczystym apelu z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.

Organizator: nauczyciel j.polskiego I.Olechno