• ŚwiętujeMY! – „KOŁO MŁODYCH ROBOTYKÓW”….

     • Dzisiejsze święto to także okazja do zaprezentowania swoich talentów umiejętności w dziedzinie INFORMATYKI przez uczniów biorących udział w zajęciach z programowania. Zajęcia są prowadzone przez p. Dagmarę Kruszewską – realizatorkę projektu edukacyjnego w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którego szkoła jest grantobiorcą.

      Symbolicznego otwarcia pracowni robotyki poprzez przecięcie wstęgi dokonali dzisiejsi goście. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje doświadczenia w programowaniu, składania robotów i ich działaniu. Ujrzeliśmy jeżdżące, mówiące, sprzątające urządzenia – roboty, których tajniki działania i programowania znane są w coraz większym stopniu naszym młodym pasjonatem tej niełatwej dziedziny nauki.

      Uczniom wręczono nowe roboty, aby jeszcze bardziej zaangażować ich do nauki.

     • ŚwiętujeMY! – nagrody, wyróżnienia….

     • Dzisiejsza AKADEMIA to okazja do wręczenia nagród dla uczniów:

      Nagrody w konkursie na najciekawszy wiersz o przemijaniu, organizowanym przez KGW Świerzawianki wraz z CKSiT w Świerzawie wręczyła p. Magdalena Figa - DYREKTOR CKSiT w Świerzawie.

      Laureaci konkursu to:

      Miejsce 1. zajęła Wiktoria Mroczkowska,

      Miejsce 2. - Roksana Skwarek,

      Miejsce 3. - Nikola Dudek,

      a miejsce 4. - Urszula Cyganik

      Podziękowania otrzymała także p. Krystyna Lewandowska – nauczyciel, opiekun uczniów.

      W ramach konkursu wpłynęły 34 wiersze, z czego 33 były autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. 4 zwycięskie wiersze zostały wykorzystane w spektaklu teatralnym połączonym z poezją śpiewaną podczas Zaduszki Poetyckie 2021 - AMATORSKI SPEKTAKL TEATRALNY Wszystkie wiersze konkursowe zostaną opublikowane w tomiku wierszy, który zostanie wydany do końca listopada tego roku.

      Nagrody otrzymali także uczestniczy regionalnego konkursu plastycznego pn.: „KOLORY JESIENI”. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

      - Nikola Bożek

      - Milena Siepracka

      - Oskar Rabenda

      - Fabian Biłous

      GRATULACJE!

     • #SzkołaDoHymnu

     • Podczas Akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do ogólnopolskiego akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki - „Szkoła do hymnu”. Przed zaśpiewaniu hymnu narodowego Piotr Melnarowicz - Dyrektor Szkoły przekazał przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego FLAGĘ NARODOWĄ przesłaną wraz z dedykacją przez Andrzeja Dudę – Prezydenta RP.

     • ŚwiętujeMY! – 103 Rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ…

     • 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się UROCZYSTA AKADEMIA z okazji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

      Uroczystość rozpoczął Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły, który przywitał przybyłych gości, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Dyrektor szkoły odczytał list skierowany do szkolnej społeczności przesłany przez Marzenę Machałek – Wiceminister Edukacji i Nauki. Uczestników akademii przywitał także Paweł Kisowski - BURMISTRZ MIASTA i GMINY ŚWIERZAWA.

      Podczas uroczyści wysłuchaliśmy koncertu patriotycznego w wykonaniu artystów z Filharmonii Dolnośląskiej w Jelenie Górze. Następnie swój kunszt artystyczny zaprezentowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, Wierszom, pieśnią patriotycznym, koncertom muzycznym nie było końca, a wszystkie występy otrzymały ogromne owacje od publiczności.

      Akademię swoją obecnością zaszczycili: Urszula Zajda - Przewodniczącą Rady Miejskiej w Świerzawie, Paweł Kisowskiego - BURMISTRZ MIASTA i GMINY ŚWIERZAWA, Ks. Mieczysława Stępień - Proboszcz Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, Waldemar Kwieciński -WICEPREZES ZARZĄDU ODDZIAŁU POWIATOWEGO ZOSP RP w Złotoryi, Magdalena Figa - DYREKTOR CKSiT w Świerzawie, Paweł Drożdż, Przemysław Szczucki - Radni Rady Miejskiej w Świerzawie, Roman Żukrowski - Sołtys wsi Sokołowiec, Agnieszka Kucia, Justyna Siepracka – Rada Rodziców.

      Dziękuję wszystkim pracownikom, nauczycielom, uczniom a przede wszystkim p. Annie Sarkowicz, p, Danucie Hubaj, p. Sylwii Klich za zaangażowanie i przygotowanie tak uroczystej gali.

      BRAWO!

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że 11. 11. 2021 r. jest ustawowo wolnym dniem od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. 12. 11. 2021 r. jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu w szkole funkcjonuje zgodnie z planem Punkt Przedszkolny. Istnieje także możliwość organizacji zajęć opiekuńczych na wniosek rodzica. W w/w dniach autobusy szkolne nie kursują.

      Jednocześnie przypominamy, że zajęcia stacjonarne w szkole odbywają się w reżimie sanitarnym. Bardzo prosimy, aby rodzice zadbali o maseczki ochronne dla uczniów i co dziennie przed wyjściem sprawdzali czy uczeń posiada maseczkę.

     • Pasowanie na Przedszkolaka…

     • Dnia 5 listopada w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się bardzo ważna dla dzieci uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której dzieci wraz z klasą „0” zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej, dzieci obiecały: być dzielnym przedszkolakiem, zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, kochać swoje panie i pomagać kolegom. Następnie Dyrektor Szkoły magicznym ołówkiem zaczarował nasze maluszki w prawdziwe przedszkolaki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz prezenty.

     • zDOLNY ŚLĄZAK 2021

     • Pierwsze nominacje do etapu powiatowego konkursu zDOLNY ŚLĄZAK 2021 otrzymali:

      DOMINIAK RADOSŁAW - klasa VIII - JĘZYK NIEMIECKI

      HUBAJ FILIP - klasa VI - HISTORIA

      ZIEMIAN IGOR - klasa VII - HISTORIA

      GRATULACJE!

     • Gminna Olimpiada Sportowa

     • 28 października 2021 w Szkole Podstawowej w Świerzawie odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa Klas III, w której uczestniczyły dzieci z naszej szkoły. Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Czesław Leśniak - dyrektor Szkoły Podstawowej w Świerzawie, życząc zawodnikom „sportowej rywalizacji w duchu fair play”.

      Olimpiada składała się z jedenastu konkurencji drużynowych.

      Nasza drużyna zajęła II miejsce

      Reprezentacja SP Sokołowiec:

      Antoni Wodzyński

      Maciej Sikora

      Marek Pióro

      Lena Gostkowska

      Lena Adamowicz

      Milena Siepracka

      Oskar Kula

      Aleksandra Borycka

      Kornelia Hess

      Na zakończenie organizatorzy wręczyli zawodnikom pamiątkowe medale oraz dyplomy.

     • Lekcja muzealna – Wrocław…

     • 21.10. 2021 roku uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w lekcji muzealnej – „Już ukropiłem tysiąc wierszy” – jak Adam Mickiewicz pisał Pana Tadeusza w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

      Podczas zajęć odnajdywali na panoramie epoki wydarzenia z historii Polski, które opisywał Adam Mickiewicz, zobaczyli rękopis Pana Tadeusza i poznali jego historię. Dowiedzieli się również, jakie wydarzenia historyczne oraz szczegóły biografii poety wpłynęły na treść naszej epopei narodowej.

      Po lekcji w muzeum pod okiem przewodnika zwiedzali wrocławski rynek. Mieli okazję zwiedzić również wrocławski Ratusz - jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce, zarazem jeden z głównych zabytków architektonicznych Wrocławia.

      W holu Ratusza przy popiersiu św. Jadwigi Śląskiej pogłębili swoją wiedzę o patronce swojej szkoły.

      Zmęczeni, z ogromem wrażeń szczęśliwie wrócili do Sokołowca.

     • zDolny Ślązak 2021…

     • … i ruszyły testy do konkursu Zdolny Ślązak 2021. Dziś uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami z języka polskiego i historii.

      TRZYMAMY KCIUKI!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia, w której uczestniczyli m. in. Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Agnieszka Kucia – Przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Grzybczyk – Wiceprzewodnicząca RD oraz Justyna Siepracka – Skarbik RD.

      Akademia zainaugurowana została wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowań i życzeń, które jako pierwszy skierował do pracowników Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, po czym wręczył nauczycielom przyznane nagrody.

      Następnie w przemówieniu Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu podkreślił rolę nauczycieli w kształtowaniu umysłów i serc młodych ludzi. Słowa uznania skierował również do pracowników administracji i obsługi. Zwieńczeniem wystąpienia było wręczenie pracownikom Nagród i Wyróżnień Dyrektora. Podziękowania dla dyrekcji oraz nauczycieli wybrzmiały od Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Były też kwiaty i upominki dla wszystkich pracowników.

      Wyjątkowość tego dnia podkreślił występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Pięknie recytowanym wierszom, występom wokalnym, koncertom na trąbce nie było końca…

      Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy świętować, bo przecież Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej.

     • Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

     • Podczas Uroczystej Gali z okazji DEN odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

      W uroczystości uczestniczyli m. in. Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Agnieszka Kucia – Przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Grzybczyk – Wiceprzewodnicząca RD oraz Justyna Siepracka – Skarbik RD.

      Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej  przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom.

      Życzymy pierwszoklasistom samych miłych i pogodnych chwil w naszej ukochanej szkole. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę.

       

     • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

     • Drodzy uczniowie i rodzice !!!Nasza szkoła przystąpiła do projektu:“Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dziecii młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. (szczegółowa lista: https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/rodzaje.../)NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’Termin Akcji: zbiórka trwa do 22. 10.2021 r.Miejsce Akcji: plac przy Szkole Podstawowej im. JadwigiŚląskiej w Sokołowcu

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że 14. 10. 2021 r. oraz 15. 10. 2021 r. są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tych dniach w szkole funkcjonuje zgodnie z planem Punkt Przedszkolny, autobusy szkolne nie kursują.

     • XXI Dzień Papieski: „Nie lękajcie się!”

     • 9 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach XXI Dnia Papieskiego pod hasłem "Nie lękajcie się!" W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz szkół imienia św. Jadwigi Śląskiej. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy pod przewodnictwem księdza Jarosława Kowalczyka - Dyrektora Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

      Dziękuję uczniom naszej szkoły, rodzicom oraz katechetce p. Agnieszce Kołodziej za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu podczas dzisiejszej uroczystości.

     • 75-lecie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • Przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu posadzili w centrum miejscowości sadzonkę DĘBA, która będzie upamiętniać 75-lecie powstania szkoły. W uroczystości uczestniczyli: Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły, Roman Żukrowski – Sołtys miejscowości Sokołowiec, Przemysław Szczucki – Radny Gminy Świerzawa, wychowawca.

     • IGNORANTIA IURIS NOCET (nieznajomość prawa szkodzi)

     • 8 października 2021r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Złotoryi. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów

      z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, poznanie przebiegu procesu sądowego oraz struktury organizacyjnej sądu.

      Prelekcję na Sali sądowej przeprowadził Sędzia wydziału karnego pan Michał Misiak, który towarzyszył nam w trakcie całej wycieczki.

      Uczniowie mogli zasiąść w ławach sali rozpraw i poczuć atmosferę tego miejsca W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, kuratora, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości i co grozi nieletnim za łamanie prawa. Pan Sędzia przedstawił zakres działań poszczególnych wydziałów sądu.

      Podczas zwiedzania gmachu sądowego uczniowie mieli możliwość wejść do aresztu sądowego, zobaczyć pokój przesłuchań z lustrem weneckim i sale rozpraw.

      Każdy zainteresowany miał również możliwość założenia togi sędziowskiej, łańcucha

      z wizerunkiem orła oraz mógł usiąść za stołem sędziowskim.

      Spotkanie uczniów z Sędzią było lekcją odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

      Sędziemu Panu Michałowi Misiakowi składamy serdeczne podziękowanie za ciepłe przyjęcie, podzielenie się rozległą wiedzą w zakresie funkcjonowania systemu sądowniczego, umożliwienie zwiedzenia gmachu, poznania pracy sądu i jej specyfiki oraz przekazania wiedzy na temat roli prawa w naszym życiu.

      Zdobyta wiedza z pewnością przyda się naszym uczniom – jeśli nie teraz – to w dorosłym życiu.