• Pasowanie na Przedszkolaka…

     • Dnia 5 listopada w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się bardzo ważna dla dzieci uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której dzieci wraz z klasą „0” zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej, dzieci obiecały: być dzielnym przedszkolakiem, zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, kochać swoje panie i pomagać kolegom. Następnie Dyrektor Szkoły magicznym ołówkiem zaczarował nasze maluszki w prawdziwe przedszkolaki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz prezenty.

     • zDOLNY ŚLĄZAK 2021

     • Pierwsze nominacje do etapu powiatowego konkursu zDOLNY ŚLĄZAK 2021 otrzymali:

      DOMINIAK RADOSŁAW - klasa VIII - JĘZYK NIEMIECKI

      HUBAJ FILIP - klasa VI - HISTORIA

      ZIEMIAN IGOR - klasa VII - HISTORIA

      GRATULACJE!

     • Gminna Olimpiada Sportowa

     • 28 października 2021 w Szkole Podstawowej w Świerzawie odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa Klas III, w której uczestniczyły dzieci z naszej szkoły. Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Czesław Leśniak - dyrektor Szkoły Podstawowej w Świerzawie, życząc zawodnikom „sportowej rywalizacji w duchu fair play”.

      Olimpiada składała się z jedenastu konkurencji drużynowych.

      Nasza drużyna zajęła II miejsce

      Reprezentacja SP Sokołowiec:

      Antoni Wodzyński

      Maciej Sikora

      Marek Pióro

      Lena Gostkowska

      Lena Adamowicz

      Milena Siepracka

      Oskar Kula

      Aleksandra Borycka

      Kornelia Hess

      Na zakończenie organizatorzy wręczyli zawodnikom pamiątkowe medale oraz dyplomy.

     • Lekcja muzealna – Wrocław…

     • 21.10. 2021 roku uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w lekcji muzealnej – „Już ukropiłem tysiąc wierszy” – jak Adam Mickiewicz pisał Pana Tadeusza w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

      Podczas zajęć odnajdywali na panoramie epoki wydarzenia z historii Polski, które opisywał Adam Mickiewicz, zobaczyli rękopis Pana Tadeusza i poznali jego historię. Dowiedzieli się również, jakie wydarzenia historyczne oraz szczegóły biografii poety wpłynęły na treść naszej epopei narodowej.

      Po lekcji w muzeum pod okiem przewodnika zwiedzali wrocławski rynek. Mieli okazję zwiedzić również wrocławski Ratusz - jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce, zarazem jeden z głównych zabytków architektonicznych Wrocławia.

      W holu Ratusza przy popiersiu św. Jadwigi Śląskiej pogłębili swoją wiedzę o patronce swojej szkoły.

      Zmęczeni, z ogromem wrażeń szczęśliwie wrócili do Sokołowca.

     • zDolny Ślązak 2021…

     • … i ruszyły testy do konkursu Zdolny Ślązak 2021. Dziś uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami z języka polskiego i historii.

      TRZYMAMY KCIUKI!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia, w której uczestniczyli m. in. Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Agnieszka Kucia – Przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Grzybczyk – Wiceprzewodnicząca RD oraz Justyna Siepracka – Skarbik RD.

      Akademia zainaugurowana została wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowań i życzeń, które jako pierwszy skierował do pracowników Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, po czym wręczył nauczycielom przyznane nagrody.

      Następnie w przemówieniu Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu podkreślił rolę nauczycieli w kształtowaniu umysłów i serc młodych ludzi. Słowa uznania skierował również do pracowników administracji i obsługi. Zwieńczeniem wystąpienia było wręczenie pracownikom Nagród i Wyróżnień Dyrektora. Podziękowania dla dyrekcji oraz nauczycieli wybrzmiały od Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Były też kwiaty i upominki dla wszystkich pracowników.

      Wyjątkowość tego dnia podkreślił występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Pięknie recytowanym wierszom, występom wokalnym, koncertom na trąbce nie było końca…

      Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy świętować, bo przecież Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej.

     • Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

     • Podczas Uroczystej Gali z okazji DEN odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

      W uroczystości uczestniczyli m. in. Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Agnieszka Kucia – Przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Grzybczyk – Wiceprzewodnicząca RD oraz Justyna Siepracka – Skarbik RD.

      Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej  przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom.

      Życzymy pierwszoklasistom samych miłych i pogodnych chwil w naszej ukochanej szkole. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę.

       

     • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

     • Drodzy uczniowie i rodzice !!!Nasza szkoła przystąpiła do projektu:“Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dziecii młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. (szczegółowa lista: https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/rodzaje.../)NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’Termin Akcji: zbiórka trwa do 22. 10.2021 r.Miejsce Akcji: plac przy Szkole Podstawowej im. JadwigiŚląskiej w Sokołowcu

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że 14. 10. 2021 r. oraz 15. 10. 2021 r. są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tych dniach w szkole funkcjonuje zgodnie z planem Punkt Przedszkolny, autobusy szkolne nie kursują.

     • XXI Dzień Papieski: „Nie lękajcie się!”

     • 9 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach XXI Dnia Papieskiego pod hasłem "Nie lękajcie się!" W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz szkół imienia św. Jadwigi Śląskiej. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy pod przewodnictwem księdza Jarosława Kowalczyka - Dyrektora Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

      Dziękuję uczniom naszej szkoły, rodzicom oraz katechetce p. Agnieszce Kołodziej za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu podczas dzisiejszej uroczystości.

     • 75-lecie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • Przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu posadzili w centrum miejscowości sadzonkę DĘBA, która będzie upamiętniać 75-lecie powstania szkoły. W uroczystości uczestniczyli: Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły, Roman Żukrowski – Sołtys miejscowości Sokołowiec, Przemysław Szczucki – Radny Gminy Świerzawa, wychowawca.

     • IGNORANTIA IURIS NOCET (nieznajomość prawa szkodzi)

     • 8 października 2021r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Złotoryi. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów

      z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, poznanie przebiegu procesu sądowego oraz struktury organizacyjnej sądu.

      Prelekcję na Sali sądowej przeprowadził Sędzia wydziału karnego pan Michał Misiak, który towarzyszył nam w trakcie całej wycieczki.

      Uczniowie mogli zasiąść w ławach sali rozpraw i poczuć atmosferę tego miejsca W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, kuratora, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości i co grozi nieletnim za łamanie prawa. Pan Sędzia przedstawił zakres działań poszczególnych wydziałów sądu.

      Podczas zwiedzania gmachu sądowego uczniowie mieli możliwość wejść do aresztu sądowego, zobaczyć pokój przesłuchań z lustrem weneckim i sale rozpraw.

      Każdy zainteresowany miał również możliwość założenia togi sędziowskiej, łańcucha

      z wizerunkiem orła oraz mógł usiąść za stołem sędziowskim.

      Spotkanie uczniów z Sędzią było lekcją odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

      Sędziemu Panu Michałowi Misiakowi składamy serdeczne podziękowanie za ciepłe przyjęcie, podzielenie się rozległą wiedzą w zakresie funkcjonowania systemu sądowniczego, umożliwienie zwiedzenia gmachu, poznania pracy sądu i jej specyfiki oraz przekazania wiedzy na temat roli prawa w naszym życiu.

      Zdobyta wiedza z pewnością przyda się naszym uczniom – jeśli nie teraz – to w dorosłym życiu.

     • Szanowni Państwo

     • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie promocyjne i zamieszczenie na stronach internetowych Państwa placówki informacji o konkursie TVP „You Can Dance – Nowa Generacja”. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów w wieku 8-13 lat, a jego cel to propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

      Zadanie konkursowe polega na nagraniu wspólnego występu grupy uczniów i przesłaniu go na adres badzmyrazem@tvp.pl. Wybrane filmiki będzie można obejrzeć na antenie TVP w niedzielnych wydaniach programu „Pytanie na śniadanie” oraz w mediach społecznościowych programu.

      Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada 2021 r.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Dodatkowo autorów najciekawszego filmiku odwiedzą w szkole Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Agustin Egurrola. Wizytę w szkole oraz filmik będzie można obejrzeć w finałowym odcinku programu „You Can Dance – Nowa Generacja”.

      Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie programu https://youcandance.tvp.pl/ oraz w mediach społecznościowych.

      O przedsięwzięciu pisaliśmy także w komunikacie MEiN dostępnym na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/you-can-dance–nowa-generacja–wez-udzial-w-konkursie

     • #sadziMY las 2021…

     • Nasi najmłodsi uczniowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, której inicjatorem jest Andrzej Duda - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

      Uczniowie z wielkim zaangażowaniem posadzili sadzonki sosny, świerka i kasztana, obiecali nimi opiekować się. Podczas tej bezcennej lekcji ekologii wszyscy uświadomili sobie, że życie przemija, a świat przyrody jest trwały, niezmienny. My będziemy z zainteresowaniem obserwować jak rozwijają się, rosną nasi najmłodsi uczniowie i ich posadzone drewka.

     • Pomoc w potrzebie……

     • Nasza szkolna rodzina zorganizowała zbiórkę różnych rzeczy przeznaczonych dla rówieśników z Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Ich materialne dobra spłonęły w pożarze domu.

      Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się do akcji i zapraszamy chętnych do dalszego wsparcia poprzez udział w prowadzonych aukcjach: https://www.facebook.com/zuzanna.wrobel.180

      Festyn odbędzie się w najbliższą sobotę w szkole we Wleniu.

     • KASZTANOBRANIE 2021

     • Zapraszamy wszystkich uczniów do akcji „KASZTANOBRANIE 2021”. Już można dostarczać zebrane kasztany do szkoły. Akcja trwa do dnia 28. 10. 2021 r.

      Zapraszamy Wszystkich do zabawy.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • W poniedziałek w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków dzisiejsze lekcje języka angielskiego odbyły się w formie warsztatowej. Uczniowie pracowali w grupach wykorzystując układanki wyrazowe, domino oraz zagadki językowe. Dodatkową atrakcją jest konkurs plastyczno - językowy: "The Look".

     • Nasz projekt grantowy wśród nagrodzonych….

     • Na Politechnice Wrocławskiej odbyła się inauguracja projektu edukacyjnego pod nazwą „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Wśród nagrodzonych znalazł się grant przygotowany przez p. Dagmarę Kruszewską – nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Warto dodać, że „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” to prestiżowy projekt edukacyjny o zasięgu ogólnopolskim, który daje możliwość stałego kontaktu ze społecznością renomowanych uczelni technicznych, a także kooperację środowisk dydaktycznych na polu uczelni wyższych i nauczycieli szkolnych. Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kół informatycznych mają nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

     • RAJD WIELISŁAWKA 2021...

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu pod opieką p. Przemysława Szczuckiego wzięli udział w Rajdzie Wielisławka. BRAWO!

     • POLICJA w szkole …

     • Dziś w murach naszej szkoły gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Pod dowództwem dzielnicowego st. asp. Adam Ludynia funkcjonariusze przeprowadzili dla uczniów młodszych klas zajęcia pod tytułem „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY -  odpowiedzialność karna nieletnich”. Uświadomili wszystkich konieczność i obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku w trosce o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Starsi uczniowie uczestniczyli zaś w zajęciach pod tytułem "Agresja, przemoc, zagrożenia w sieci Internet - konsekwencje prawne".

      Dziękujemy za poświęcony czas.