• Uczniowie z Sokołowca na konkursie kreatywności Odyseja Umysłu

     • Przed nami 29 polska edycja Odysei Umysłu – międzynarodowego konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Już w Już w najbliższą sobotę, 29 lutego, we Wrocławiu odbędą się pierwsze z sześciu eliminacji regionalnych. Gminę Świerzawa reprezentować będą dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.Uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sokołowcu prowadzą Katarzyna Sarkowicz i Wioleta Płoszyca, które ubiegłego roku wzięły udział w 3-dniowych warsztatach przygotowujących do pracy z dziećmi i młodzieżą. Szkolenie było poświęcone zagadnieniom takim jak rola wychowawcza i obowiązki trenera odysejowej drużyny, integracja zespołu zadaniowego, czy tworzenie warunków do nietypowego i kreatywnego myślenia.- Nie spodziewałam się, że udział w Odysei Umysłu to takie przeżycie. Burze mózgów, zabawa kreatywnością, ale też praca projektowa, współdziałanie, podejmowanie ryzyka twórczego. I oczywiście wykorzystanie wiedzy szkolnej oraz pozaszkolnej w praktyce. W mojej drużynie, każda osoba ma nieco inny charakter, temperament, sposób działania. Niby mieszanka wybuchowa, ale wszyscy razem tworzą wartościowy, zgrany zespół. Dla mnie praca z nimi to czysta przyjemność. - mówi Katarzyna Sarkowicz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, trener 2 odysejowych drużyn............ŚWIERZAWA. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu (gmina Świerzawa) wystąpią w eliminacjach konkursu „Odyseja Umysłu” we Wrocławiu. ...e-legnickie.plUczniowie z Sokołowca na konkursie kreatywności Odyseja UmysłuŚWIERZAWA. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu (gmina Świerzawa) wystąpią w eliminacjach konkursu „Odyseja Umysłu” we Wrocławiu. ...

      https://e-legnickie.pl/…/28028-uczniowie-z-sokolowca-na-kon…

     • List od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

     • Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

      Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

      Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami przyjętą w Państwa szkole np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny itp., za co z góry serdecznie dziękujemy. Jednocześnie prosimy o przekazanie informacji potwierdzającej udostępnienie ww. listu rodzicom do Oddziału Terenowego KOWR właściwego ze względu na adres siedziby szkoły.

       

      Z poważaniem

      Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

     • Wycieczka do Jakuszyc

     • Dnia 18.02 odbył się wyjazd uczniów z SP Sokołowiec do Jakuszyc. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka biegów na nartach oraz zabawy na śniegu. Wszyscy uczniowie umiejętnie pokonali trasę o długości 10 km. Brawo Uczniowie! Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wrócili do domu pełni wrażeń.

     • Wycieczka do Wrocławia

     • Dnia 17.02 podczas ferii zimowych odbyła się wycieczka uczniów z SP Sokołowiec do Wrocławia. Uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych w Parku Trampolin Go Jump oraz łącząc zabawę i naukę jazdy na łyżwach spędzili czas w Hali Orbita na lodowisku "Spartan".W ramach rozrywki uczniowie obejrzeli bajkę "Śnieżka i siedmiu wspaniałych" w kinie Helios. Wszyscy spędzili miło i aktywnie czas podczas wyjazdu.

     • Ferie z ekonomią – zakończenie

     • Piątek to ostatni dzień zajęć w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „FERIE Z EKONOMIĄ”. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat, najbardziej aktywni uczniowie dostali nagrody rzeczowe. Przed uczniami dalsza część zajęć, podczas których wykonując zadanie będę walczyć o wyjazd do Warszawy.

     • Ferie z ekonomią - dzień 4

     • W tym dniu zajęcia rozpoczęliśmy od spotkania z p. Pawłem Kisowskim – Burmistrzem Miasta i Gminy Świerzawa. Burmistrz przedstawił nam najważniejsze zadaniach gminy, opowiedział o finansach, przedsięwzięciach, planach i społecznej odpowiedzialności samorządu. Potem przyszedł czas na banki. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu oraz Oddziale PKO BP we Wrocławiu. Ostatnie zajęcia edukacyjne zaplanowaliśmy w kinie HELIOS: Motto lekcji: Jak zrozumieć zwierzęta i ich potrzeby? Na zakończenie obejrzeliśmy film pt. „Doktor Dolittle”, który dotykał problemów szacunku do zwierząt, odpowiedzialności, przyjaźni, miłości.

     • Ferie z ekonomią

     • Trzeci dzień zajęć przeznaczyliśmy na wycieczkę do lokalnych przedsiębiorców. Zapoznaliśmy się z działalnością Firmy IS – Polska Sp. z o.o. w Jaworze oraz KUŹNIA – JAWOR S.A. w Jaworze. Menadżerowie firm w interesujący sposób przedstawili informację o strukturze firm, formach ich działalności, planowanych inwestycjach, kierunkach rozwoju. Wiemy także jakich specjalistów firmy poszukują obecnie i w jakich kierunkach warto kształcić się w przyszłości. Zajęcia były też okazją do zwiedzenia hal produkcyjnych.

     • Ferie rozpoczęliśmy z EKONOMIĄ

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej rozpoczęli cykl spotkań z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów. Kształcili umiejętności kluczowe przydatne w życiu. Poznali podstawowe pojęcia ekonomiczne, wiedzą jakie cechy posiada osoba przedsiębiorcza. Potrafią dokonać transakcji w taki sposób, aby zyskać a nie stracić. Zadania wykonywane były w grupach w formie zabawy. Pierwszy dzień upłynął w przyjemnej atmosferze. Zajęcia prowadzili: Kacper – student II roku Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Iwona Olechno – nauczyciel SP.

     • Ferie zimowe 2020

     • Zajęcia organizowane w szkole podczas  ferii zimowych

      10-14.02 - Zajęcia edukacyjne „FERIE z EKONOMIĄ"

      11.02 godz.9:00-11:00 - zajęcia sportowe SKS

      13.02 godz.9:00-11:00 - zajęcia sportowe SKS

      17.02 - wycieczka do Wrocławia (arena GOJump, lodowisko, kino)

      21.02 - wyjazd na narty biegowe do Jakuszyc

      Serdecznie zapraszamy

     • Zabawa choinkowa

     • Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez szkoły. Uczniowie przebrani w stroje różnych bajkowych postaci doskonale bawili się przy muzyce, grach i zabawach. W znakomitych humorach pożegnali się ze szkołą rozpoczynając ferie zimowe.

     • I półrocze za nami – czas podsumowań

     • 3 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2019/2020. Podczas uroczystego apelu wręczono dyplomy i nagrody książkowe uczniom za uzyskanie wysokich wyników w nauce, za 100% frekwencję oraz za sukcesy w wielu konkursach.Ponadto PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą średnią z ocen otrzymała klasa IV, zaś PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą frekwencję otrzymała klasa III. Dyrektor pogratulował uczniom i podziękował nauczycielom za tak znaczące osiągnięcia w nauce i w konkursach.

      I półrocze było bardzo aktywne i oby tak dalej…….

     • V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • 30 stycznia 2020 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Świerzawie odbył się "V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek", w którym wzięły udział nasze dzielne przedszkolaki - Michalina i Iga ❤️ Dziewczynkom gratulujemy udziału w konkursie, aby dalej rozwijały swój talent!

     • W szkolnej stołówce duży ruch

     • Pomimo sprzyjającej aury mnóstwo ptaków ochoczo korzysta z oferowanego pożywienia. Uczniowie naszej szkoły, aby pomóc ptakom przetrwać ten trudny dla nich okres, zadbały o napełnienie karmników różnymi smakołykami. Dokarmianie ptaków zimą to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

     • Przygodę z przedsiębiorczością czas zacząć!

     •  

               W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu rozpoczynają realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „FERIE z EKONOMIĄ”.

       

               Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym a także analizy rynku pracy. Nasza placówka znalazła się w gronie 50 szkół w Polsce, które te cele będzie mogła zrealizować.

               W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Iwonę Olechno.  Dodatkowego wsparcia merytorycznego będzie udzielał student z warszawskiej uczelni. Ponad to uczniowie spotkają się z p. Pawłem Kisowskim -  Burmistrzem Miasta i Gminy Świerzawa oraz będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych m.in. w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu, w Oddziale Regionalnym PKO BP we Wrocławiu, w Firmie IS – Polska sp. z o.o. w Jaworze oraz w  Firmie KUŹNIA JAWOR S.A.

      Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w projekcie.

       

     • Młodzi wynalazcy z sokołowskiej szkoły w akcji!

     • 24 stycznia 2020r. na Politechnice Wrocławskiej zaprezentowano prototypy wynalazków wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w ramach realizacja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. R. Boscha”Do finału dla okręgu wrocławskiego zakwalifikowały się 3 projekty uczniów naszej szkoły:1. „LAMPATELNIA” – pomysłodawca: Maciej Krawczyk2. „PODGRZEWANA CZAPKA” – pomysłodawcy: Łukasz Dębicki, Paweł Kokorzycki3. „SMART INTERSECTION” - pomysłodawcy: Mateusz Kucia, Igor Ziemian i Dawid HutekOstateczny werdykt JURY poznamy podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, która odbędzie się 27.02.2020r. Gratulując już sukcesu uczniom trzymamy kciuki za miejscem na podium!

     • Zajęcia na „dworcu kolejowym” w Sokołowcu

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez edukatorów z Warszawy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Kolejowe ABC”. Kampania realizowana jest przez Urząd Transportu Kolejowego i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.Celem kampanii jest kształtowanie świadomości najmłodszych uczestników ruchu w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania na dworcach, peronach, przejazdach kolejowych i w okolicy torowisk. Interaktywne zajęcia profilaktyczne rozpoczęły się od zapoznania z hasłem kampanii –„Bezpieczeństwa uczę się z kolejowym ABC” i poznania zasad bezpiecznego podróżowania.Następnie dzieci dowiedziały się, gdzie można kupić bilet na pociąg, jak zachować się na dworcu kolejowym, do kogo zgłosić się w przypadku niebezpiecznej sytuacji w pociągu oraz co trzeba zrobić jak zobaczymy bagaż bez opieki. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się czym zajmuje się maszynista i konduktor oraz na czym polega praca funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Uczniowie poznawali znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi oraz zasady działania sygnalizatora świetlnego. Poza tym uczestnicy kampanii przypominali sobie numery alarmowe oraz dowiedzieli się dlaczego nie można przekroczyć żółtej linii.Dzieci bardzo chętnie brały udział w doświadczeniu z odblaskami i przekonały się, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza o zmroku.Serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Transportu Kolejowego za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.

     • Konkurs "Bliżej pszczół"

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Bliżej pszczół”. Zadaniem uczniów - pasjonatów pszczelarstwa- w pierwszym etapie było rozwiązanie testu wiadomości przesłanego przez organizatora konkursu.

      Celem IV Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.Życzymy sukcesu.

     • PRZEKAŻ 1% PODATKU dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     •  

      Pomóż nam doposażyć szkołę w sprzęt multimedialny i interaktywny przekazując 1% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: SP Sokołowiec 9527.Naszym marzeniem jest uczyć się w szkole wyposażonej w interaktywny sprzęt, który uczyni, że każda lekcja będzie ciekawa i interesująca. Zebrane fundusze przeznaczymy także na różne pomocy dydaktyczne do pracowni przedmiotowych oraz na planszowe gry edukacyjne, które pozwolą nam nawiązywać wspólne kontakty, rozmawiać ze sobą i rozwijać się. Dziękujemy za każdy przekazany 1%.Wszelkie szczegóły, gotowy program do rozliczenia podatku, wzory dokumentów: https://fsmm.pl/…/pomoz_nam_doposazyc_szkole_w_sprzet_multi…Zapraszamy do współpracyRADA RODZICÓW

     • Zajęcia edukacyjne z „Magicznym Dywanem”

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu do zajęć edukacyjnych wykorzystują interaktywną podłogę o bajkowej nazwie „Magiczny Dywan”.Jest to najnowsza i innowacyjna pomoc dydaktyczna łącząca multimedia z aktywnością ruchową, która pozwala, poprzez gry i zabawy, rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć. Dywan przeznaczony jest dla dzieci w każdym wieku- od przedszkolaków do uczniów klasy VIII. Bogata oferta gier zabaw i quizów oraz aranżowanych sytuacji edukacyjnych, angażują dzieci w obrębie interaktywnej podłogi jednocześnie uwzględniając podstawę programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego. Uczniowie starszych klas uczą się programowania bez użycia komputera, utrwalają wiedzę z biologii, chemii, fizyki, historii i nie tylko wykorzystując magię interaktywnej podłogi.„Magiczny Dywan” łączy wiele różnorakich środków przekazu: obrazy, teksty, animację, muzykę, wideo. Moduł zawiera nie tylko gry i zabawy, ale również pakiety specjalne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz kodowanie. Dywan cieszy się ogromnym zainteresowaniem, uczniowie z wielkim entuzjazmem i chęcią z niego korzystają.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu."Akademia Bezpiecznego Puchatka" to ogólnopolski program skierowany do uczniów klas pierwszych, mający na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w czasie odpoczynku. Program przygotowany jest przez firmę Maspex - właściciela marki Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, przystąpiła do programu wiedząc, że bezpieczeństwo dziecka jest celem nadrzędnym w pracy każdego nauczyciela i w postawie każdego rodzica. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznych zachowań. Zgłębiły wiedzę i nabyły umiejętności podczas zajęć prowadzonych przez ich wychowawczynię, panią Anna Sarkowicz.GRATULUJEMY SUKCESU