• Europejski Tydzień Kodowania

     • Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w organizację i wspieranie Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce i gratuluję wygranej w ogłoszonym podczas ósmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania konkursie "100 pierwszych inicjatyw online" - podziękowania i nagroda dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Dziękujemy

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczą w wielu inicjatywach w ramach DBI 2021, których celem jest wzrost bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz pozytywne wykorzystanie Internetu.

     • „Dzieciaki Mleczaki” ....

     • to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, w której uczestniczą najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Za działania w projekcie otrzymali CERTYFIKAT.

      Gratulujemy!

     • "Twoje pieniądze" - zajęcia zdalne...

     • "Twoje pieniądze" to kolejne zajęcia prowadzone zdalnie przez eksperta z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Sankowską - Skorupińską.

      Omawiana tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów, dziękujemy organizatorem, że mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu.

     • Wywiadówka

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 02 marca (wtorek) 2021 r. odbędą się spotkania rodziców i uczniów z wychowawcami klas według następującego porządku:
      Klasa IV i V godz.: 16.30 
      Klasa VI godz.: 17.00 
      Klasa VII godz.: 17.30 
      Klasa VIII godz.: 18.00  
      W spotkaniach uczestniczyć będą: Dyrektor szkoły, pedagog szkolny, oraz Policjant z Wydziału Prewencji ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Temat: "Odpowiedzialność karna nieletnich, hejt, cyberprzemoc, bezpieczne korzystanie z Internetu, konsekwencje w przypadku nierealizowania obowiązku szkolnego". Spotkania odbędą się on-line za pomocą narzędzi google: Meet. Wszelkie szczegóły przekażą wychowawcy klas.
      Obecność uczniów i rodziców obowiązkowa.

     • Kolejne zajęcia z cyberbezpieczeństwa za nami ….

     • Tym razem uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach on-line dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Warsztaty poprowadziła p. Magdalena Skwarska – eksperta z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL, która w sposób rzeczowy i dostępny dla uczniów przedstawiła szereg zagadnień dotyczących poprawnego zachowania podczas korzystania z urządzeń, aplikacji wykorzystujących sieć Internet.

      Dziękujemy za wspólnie i twórczo spędzony czas.

     • Spotkanie z artystami...

     • 19.02 klasa 4 rozpoczęła cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Dziś "odwiedzili" nas członkowie zespołu rockowego :Żółta Febra.  Żółta febra jest to zespół muzyczny założony w Sokołowcu w 2009 roku przez Macieja Grzyba-absolwenta Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Muzycy opowiadali o tym jak tworzą i komponują muzykę, o tym w jaki sposób powstaje tekst i czym się inspirują.  Zaprosili uczniów do napisania i nagrania wspólnej piosenki  w studio nagrań. Uczniowie z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w spotkaniu.Zadawali dużo pytań i z zainteresowaniem słuchali prezentowaną muzykę. Uczennica klasy 4, Zuzanna Bycio nawet zaśpiewała piosenkę do której sama napisała tekst i skomponowała muzykę.

     • Próbny egzamin klas ósmych

     • Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła terminy egzaminów próbnych dla klas ósmych.
      Testy diagnostyczne odbędą się od 17 do 19 marca
      br., zgodnie z poniższym harmonogramem:
       17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
       18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
       19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
      Więcej szczegółów:
      https://cke.gov.pl/.../20210217%20E8%20Test...

     • Odnowione sale czekają …………

     • Pomimo pandemii w szkole trwają ciągłe przygotowania na powrót pozostałych uczniów do pracy stacjonarnej. Korzystając z okazji i przy ogromnym zaangażowaniu rodziców odnowiono i doposażono sale lekcyjne klasy II i IV.

      Efekty przerosły wszelkie oczekiwania. Pomalowane ściany, nowe meble, krzesła i stoliki uczniowskie, tablice, tablica interaktywna z nagłośnieniem, projektor multimedialny oraz drobiazgi dekoracyjne nadały pomieszczeniom wyjątkowy klimat. Uczniowie są zachwyceni. Jesteśmy przekonani, że piękny wygląd odnowionych sal wpłynie na większą motywację do nauki jej użytkowników i przełoży się na większe sukcesy w nauce.

      Dziękuję za zaangażowanie Rodzicom, Wychowawcom i Pracownikom Obsługi.

       

     • Walentynki w bibliotece PRZEZ KSIĄŻKĘ DO SERCA

     •  

      Dnia 12 i 15 lutego  biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów mnóstwo niespodzianek.

      Walentynki  udowodniły, że w książkach (i ich bohaterach) można się zakochać. Przygotowane atrakcje zaskoczyły odwiedzających. Najpopularniejszą akcją była randka w ciemno z książką. Uczniowie mieli możliwość wypożyczenia książki „w ciemno”, nie znając tytułu, autora, ani okładki. Odbyła się lekcja biblioteczna podczas której przybliżono dzieciom postać Świętego Walentego, rozmawiano o przyjaźni i miłości w „Kubusiu Puchatku”- omawiano słynne cytaty z książki, odbyły się zajęcia plastyczne, wykonano zakładki do książki, uczniowie otrzymali balonik z pozdrowieniem.

      Klasa I z wychowawcą wykonała w ramach zajęć ruchowych na powietrzu ogromne zimowe serce na boisku szkolnym a Samorząd Uczniowski przygotował Walentynkową pocztę. Walentynki minęły w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.

     • Wyróżnienia dla plastyków........

     • Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu pod nazwą „Moja walentynka”. Wyróżniono autorów, którzy wykazali się oryginalnością w doborze techniki i estetyką wykonania. Wśród wyróżnionych są uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu: Oliwia Piszczek, Marcel Kawałek, Oskar Rabenda, Lena Daszkiewicz, Oskar Dudek, Fabian Biłous, Kornelia Hess.

      Gratulujemy sukcesu.

     • „O BEZPIECZEŃSTWIE w CYBERPRZESTRZENI” – zajęcia zdalne….

     •  

      W ramach realizacji inicjatyw w Dniu Bezpiecznego Internetu 2021 uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Piotr Żmudzkiego - eksperta z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej. Młodzieży BAKCYL. W związku z okresem pandemii lekcje BAKCYLA prowadzone są wyłącznie w formule online na platformie webinarowej. 

      Celem zajęć było przede wszystkim zwiększenie świadomości zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni przez uczniów oraz zapoznanie ze sposobami zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie nauczyli się m. in. tworzyć bezpieczne hasła, aby były silne i jednocześnie łatwe do zapamiętania, identyfikować metody socjotechniczne (m.in. phishing) oraz bezpiecznie korzystać ze smartfona.

       

       

       

     • INFORMACJA

     • W dniach od 01.02 do  – 05.02.2021r. odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami za pomocą aplikacji MEET, według harmonogramu. Temat przewodni: ”Podsumowanie pracy dydaktyczno – wychowawczej w I semestrze roku szkolnego 2020/2021”. Link do spotkań prześlą w dniu spotkania wychowawcy klas.
      ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ROZICÓW DO UDZIAŁU.

     • Powrót uczniów do nauki po feriach

     • Szanowni Państwo,
      Informuję, że od poniedziałku 18 stycznia 2021r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie. Uczniowie z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego pracują stacjonarnie według obowiązujących zasad. Zachęcamy do korzystania z obiadów w szkole.
      Przypominam, że:
      - Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
      - Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
      - Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej, w autobusie – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
      Więcej szczegółów:
      Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl) 
      Dojazd do szkoły zgodnie z przyjętym rozkładem.
      Pozdrawiam serdecznie 
      Dyrektor

     • PRZEKAŻ 1% PODATKU dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     •  
      Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przekazali nam 1% podatku, wszystkie pieniądze zasiliły konto Rady Rodziców i będą rozsądnie wydatkowane w rozwój uczniów.
      Informujemy, że  w  tym roku również zapraszamy wszystkich do wsparcia naszych inicjatyw i prosimy  o przekazanie 1% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: SP Sokołowiec 9527. Dziękujemy za każdy przekazany 1%.
      Wszelkie szczegóły, gotowy program do rozliczenia podatku, wzory dokumentów: https://fsmm.pl/9527/pomoz_nam_doposazyc_szkole_w_sprzet_multimedialny_i_interaktywny?fbclid=IwAR3VMCqd4gzjQUd_0gzTvVczeYOofdcTgt1kz45BOLPvCBn6k-iaFrBHQ8g 
       Zapraszamy do współpracy.

     • Konkurs Bożonarodzeniowy 2020 – wyniki.

     • Wśród nagrodzonych uczniów w Konkursie Bożonarodzeniowym są uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej:
      Klasa 1
      Maria Jędrzejczyk  oraz Milena Siepracka – wynik: 100%, zaś:
      Wojciech Piskorski, Bartosz Sieja i Nadia Załucka – wynik: 98,7%
      Klasa 2-3
      Amelia Kucia – klasa II, – wynik: 100%, zaś:  
      Martyna Dominiak – klasa II,  Lena Adamowicz – klasa III i Lena Gostkowska – klasa III – wynik: 98,9%
      Klasy 4
      Lena Ewa Daszkiewicz , Nikodem Jurek oraz Oliwa Piszczek – wymik: 96,4%
      GRATULUJEMY SUKCESÓW.

     • Wyróżnienia w konkursie  plastycznym

     • Zakończyła się kolejną edycja konkursu plastycznego o tematyce bożonarodzeniowej. Wśród wyróżnionych są  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu:
      - praca grupowa – Oddział Przedszkolny w Sokołowcu,
      - Kacper i Mikołaj Szlejski,
      - Oskar Rabenda,
      - Fabian Biłous,
      - Wojtek Mroczkowski,
      Wszystkim serdecznie gratulujemy.