• ŚwiętujeMY!- 104 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

     • W Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Święta Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Wśród wielu zaproszonych gości spotkać można było m. in.: Przewodniczącą Rady Miejskiej w Świerzawie - Urszulę Zajda, Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa – Pawła Kisowskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy - Kazimierza Pleśniaka, Sekretarza Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy - Dariusza Czekaja.

      W świąteczny nastrój wprowadzili nas artyści z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Uczniowie i zaproszenie goście wysłuchali pięknie przedstawionej historii Polski związanej z dążeniem do odzyskania wolności połączonej z wykonaniem utworów muzycznych charakterystycznych dla tego okresu.

      Dzisiejsze spotkania stało się także okazją do Uhonorowania SZTANADRU SZKOŁY ODZNAKĄ „PRZYJACIEL DZIECKA” nadaną decyzją Zarządu Oddziału Dolnośląskiego Regionalnego TPD z/s w Legnicy.

      Po przemówieniach, życzeniach, nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów szkoły. Wierszom, pieśniom patriotycznym nie było końca, wszystkie występy naszych szkolnych artystów nagradzane były gromkimi brawami.

      BRAWA DLA UCZNIÓW! BRAWA DLA NAUCZYCIELI!

     • DENTOBUS w naszej szkole!

     • Dziś do naszej szkoły zawitał DENTOBUS. Ponad 100 uczniów skorzysta z bezpłatnej opieki stomatologicznej. Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.

      Po przeglądzie uczniowie dostają informacje o stanie uzębienia oraz wskazówki do utrzymania zdrowego uśmiechu. Dla uczniów, którzy będą mieli stwierdzoną próchnicę oraz będą chcieli leczyć zęby w mobilnym gabinecie stomatologicznym, będzie wyznaczony czas popołudniu, gdzie wraz z rodzicami lub opiekunami możliwe będzie leczenie zębów, wysokiej jakości sprzętem, przy użyciu bardzo dobrych materiałów światłoutwardzalnych. Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym.

     • Kasztany odjechały….

     • Akcja KASZTANOBANIE 2022 została zakończona. Dziś zbiory zostały zapakowane na ciężarówkę i wyruszyły do odbiorcy.

      Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w ich zbiór i zapraszamy za rok.

     • Informacja

     • 31. 10. 2022 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny pracują zgodnie z dotychczasowym planem pracy. W tym dniu nie będą organizowane dowozy autobusami szkolnymi oraz nie będzie obiadu.

     • Mobilne Laboratorium Przyszłości w naszej szkole….

     • W dniu 27 października br. Szkołę Podstawową im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odwiedzili Edukatorzy z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mająca na celu wsparcie szkól podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości.

      Dziś uczniowie uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach w dwóch blokach tematycznych: druk 3D oraz multimedia (mikrokontrolery i manipulacja obrazem). Warsztaty rozbudziły zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród dzieci i przyczyniły się do aktywnego i kreatywnego wykorzystania w szkole sprzętu objętego programem.

      Dziękujemy edukatorom i czekamy na następną wizytę.

     • Powiatowe zawody sportowe w Badmintonie

     • Powiatowe zawody sportowe w Badmintona. Przez cztery dni w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu trwały rozgrywki Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży szkolnej.

      25 października odbyły się zawody Igrzysk Dzieci w kat. dziewcząt

      I m-ce SP Nowy Kościół

      II m-ce SP Sokołowiec

      III m-ce SP 1 Złotoryja

      26 października odbyły się zawody Igrzysk Dzieci w kat. chłopców

      I m-ce SP 3 Złotoryja

      II m-ce SP Sokołowiec

      III m-ce SP 1 Złotoryja

      27 października odbyły się zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt

      I m-ce SP Nowy Kościół

      II m-ce SP Sokołowiec

      III m-ce SP 3 Złotoryja

      IV m-ce SP 1 Złotoryja

      28 października odbyły się zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców

      I m-ce SP Sokołowiec

      II m-ce SP Nowy Kościół

      III m-ce SP 3 Złotoryja

      IV m-ce SP 1 Złotoryja

      Najlepsze dwie drużyny będą reprezentować powiat złotoryjski na zawodach strefy legnickiej w Lubinie.

      Dziękujemy szkołom za udział i życzymy sukcesów w dalszym etapie

     • Mamy grant…..

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt Kompleks edukacyjno–rekreacyjny: „Dotknąć, powąchać i zrozumieć naturę - szkolny ogród doświadczeń”. złożony w ramach V edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacja ORLEN zadecydował o przyznaniu grantu w wysokości 15 000 zł na dalsze prace w naszym magicznym ogrodzie…

      Dziękujemy!

      Strona główna - Moje Miejsce na Ziemi

     • Dzień Edukacji Narodowej w Legnicy

     •  

      W Sali Królewskiej legnickiej Akademii Rycerskiej odbyła się regionalna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Wśród wyróżnionych są nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu:

      Anna Kopacz –Medal Brązowy za Długoletnią Służbę

      Anna Sarkowicz, Ewa Dudek, Przemysław Szczucki – Medal Komisji Edukacji Narodowej

      Piotr Melnarowicz – Nagroda Ministra Edukacji i Nauki

      GRATULACJE!

     • Plener malarski 2022 ….

     • Na zaproszenie @Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w PLENERZE MALARSKIM 2022. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Szłapa, Fabian Biłous, Milena Siepracka, Marysia Jędrzejczyk, Oskar Kula, Dżesika Szłapa, Zuzanna Woźniak, Liwia Kula. Pod opieką rodziców uczniowie w urokliwych miejscach miasta Wleń mieli okazje pochwalić się kunsztem malarskim. Na zakończenie pleneru JURY nagrodziły: Liwię Kula – I miejsce, Dominikę Szłapa – III miejsce, pozostałym uczniom wręczono WYRÓŻNIENIA.

      Dziękujemy za zaproszenie oraz GRATULUJEMY uczniom sukcesów.

     • Ziemia dostarczona….

     • DO naszego MAGICZNEGO OGRODU dotarły kolejne dwie palety ZIEMI. Pozwoli to nam wykonać dwa place z miododajnym kwiatami przy wiacie edukacyjnej.

      Gorące podziękowania kierujemy do FIRMY WOKAS - rośliny Cię pokochają S.A., w szczególności Pani Ewa Stepiuk za jej osobiste zaangażowanie w nasze działania. Dziękujemy również FIRMIE DPD Polska, w szczególności Oddziałowi Zielona Góra za transport solidarnościowy.

      W podziękowaniu kilka zdjęć kwiatów z naszego ogrodu.

     • Druk 3D w praktyce…

     • Dziś uczniowie klasy II maja okazję wykonać samodzielnie przestrzenny model. W tym celu pracują długopisami 3D zakupionymi w ramach rządowego programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Uczniowie w pełnym skupieniu i radością przystąpili do pracy.

     • Dzień Edukacji Narodowej….

     • W Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli m. in. Waldemar Kwieciński – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP reprezentujący Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa, Józef Zając - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świerzawie, ks. Mieczysław Stępień - Proboszcz Parafii Rzymsko Katolickiej p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, Paweł Drożdż, Przemysław Szczucki – Radni Rady Miejskiej w Świerzawie, Roman Żukrowski – Sołtys Wsi Sokołowiec, Agnieszka Kucia, Justyna Siepracka – Przedstawiciele Rady Rodziców.

      Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowań i życzeń, które jako pierwszy skierował do pracowników szkoły Waldemar Kwieciński – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

      Następnie w przemówieniu Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu podkreślił jak ważną rolę mają nauczyciele w kształtowaniu postaw dzieci dla przyszłości całego społeczeństwa. W swoim wystąpieniu życzył nauczycielom nieustającej satysfakcji z wykonywania tego trudnego zawodu, entuzjazmu, aktywności i radości oraz dalszych satysfakcjonujących osiągnięć w pracy zawodowej, a wszystkim pracownikom wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, spełnienia najskrytszych marzeń i optymizmu. Zwieńczeniem wystąpienia było wręczenie pracownikom podziękowań. Słowa uznania dla nauczycieli wybrzmiały także od Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Były też kwiaty i upominki dla wszystkich pracowników.

      Podczas akademii dyrektor przekazał zaproszenia od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na uroczystość wręczenia odznaczeń dla: Anny Kopacz – BRĄZOWY MEDAL za DŁUGOLETNIĄ SŁUZBĘ oraz Anny Sarkowicz, Przemysława Szczuckiego, Ewy Dudek - MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ.

      Wyjątkowość tego dnia podkreślił występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Pięknie recytowanym wierszom, występom wokalnym oraz koncertom z wykorzystaniem różnych instrumentów nie było końca…

      Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy świętować, bo przecież Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej.

     • I ciepło popłynęło…

     • Po krótkiej przerwie dziś zamontowaliśmy zregenerowane części paleniska w szkolnym piecu. Gro uszkodzeń uwidoczniło się po technicznym rozruchu urządzenia.

      Moc podziękowań kierujemy do p. Jarosława Gołuch, p. Sławomira Gołuch oraz p. Romana Żukrowskiego za ich zaangażowanie i pomoc w przywrócenie sprawności pieca.

      DZIĘKUJEMY!

     • Wyróżnienia dla naszych uczniów

     • Wyróżnienia dla naszych uczniów w konkursie plastyczny pod nazwą „Moja wakacyjna przygoda” organizowanym przez Spółdzielczy Klub „PIAST" w Jaworze.

      BRAWO!

     • "Piszemy, czytamy, wysyłamy"

     • W ramach realizowanej innowacji z języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczniowie klasy 4 i 5 nawiązali współpracę z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zlotoryi. Uczniowie wymieniają się korespondencją w języku angielskim pisząc o sobie oraz swoich zainteresowaniach. Nad poprawnością pisowni i ortografią czuwają nauczyciele języka angielskiego Pani Małgorzata Sankowska- Skorupińska ( SP- Sokołowiec) oraz Pani Anna Pikul( SP nr 3- Złotoryja).

      Gratulujemy pomysłu…

     • Informacja

     • 14.10.2022 r. (piątek) dzień wolny od zajęć dydaktycznych. W szkole zgodnie z rozkładem funkcjonuje Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny. Pozostałym uczniom zapewniamy opiekę świetlicową w przypadku takich potrzeb w godzinach 8.00 – 12.00. W tym dniu nie będzie dowozów i obiadu.