• BEZPIECZNI w FINANSACH OSOBISTYCH

     • Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej przygotowała i przeprowadziła warsztaty dla uczniów klasy II, których hasłem przewodnim było BEZPIECZEŃSTWO w FINANSACH OSOBISTYCH. Działania  to efekt realizacji zadań w ramach realizacji programu „ZŁOTE SZKOŁY NBP”.

      Podczas dzisiejszych warsztatów uczniowie zapoznali się z elementami zabezpieczeń banknotów, których na co dzień używają. W części praktycznej uczniowie na autentycznych banknotach rozpoznawali poszczególne zabezpieczenia. W zajęciach wykorzystano m. in. lupę i czytnik ultrafioletowy, aby dostrzec więcej szczegółów.

      W warsztatach uczestniczył także w charakterze eksperta p. Piotr Toczyński – przedstawiciel NBP Oddział Regionalny we Wrocławiu, który na bieżąco profesjonalnie uzupełniał informacje o zabezpieczeniach banknotów. Jak się dowiedzieliśmy to polskie banknoty są jednymi z najlepiej zabezpieczonych na świecie i bardzo rzadko zdarzają się takie przypadki.

      Na podsumowanie zajęć prowadzący przygotowali dla uczestników  krzyżówki, konkursy, quizy i puzzle. Zajęcia tego typu to dobry przykład nauki przez zabawę i warto częściej korzystać z tej formy edukacyjnej.

      Brawo dla prowadzących i uczestników!

     • BEZPIECZNI w FINANSACH OSOBISTYCH

     • „Bezpieczeństwo w finansach osobistych” to przewodni temat dzisiejszej debaty szkolnej, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu realizujący projekt ZŁOTE SZKOŁY NBP. Debacie przysłuchiwali się eksperci i goście w osobach: Piotr Toczyński - GŁÓWNY SPECJALISTA - Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy we Wrocławiu, Andrzej Chodyra – Skarbnik Miasta i Gminy Świerzawa, Małgorzata Janczy – Sudoł - Dyrektor PKO BP Oddział II w Jeleniej Górze, Paweł Drożdż – Radny Miasta i Gminy Świerzawa, Roman Żukrowski – Sołtys wsi Sokołowiec, Piotr Melnarowicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Podczas debaty poznaliśmy różne zasady, którymi powinniśmy się kierować, by zachować bezpieczeństwo w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej. Szukaliśmy także odpowiedzi na pytania jak np. rozwagą prowadzić finanse osobiste. Swoje argumenty przedstawiali nam OPONĘCI i OBROŃCY korzystania z różnych form prowadzenia osobistej bankowości. Dyskusjom nie było końca.

      Z wielu wniosków, które dziś usłyszeliśmy warto przytoczyć jeden: zawsze warto być ostrożnym i z rozwagą prowadząc swoje finanse osobiste, korzystając przy tym z bankowości internetowej czy aplikacji mobilnych podejmować decyzje związane z zarządzeniem, płatnością, itp.

      Uczniów do debaty przygotowała p. Krystyna Lewandowska przy współpracy p. Sylwii Klich.

      Gratulujemy pomysłu.

     • Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy

     • Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

      Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

      Formularz zgłoszeniowy

      Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

      Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

      W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

      Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny!

      Źródło MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniowy

      Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

      Plac Powstańców Warszawy 1

      50-153 Wrocław

     • Nasi plastycy z wyróżnieniami...

     • Podsumowano kolejną edycję konkursu plastycznego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych pod nazwą „Pejzaż zimowy”. Wśród nagrodzonych są uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      GRATULACJE

     • English Teaching Activites

     • Zakończono etap oceny formalnej listów intencyjnych do English Teaching Activites 2022-23 i jest nam niezmiernie miło poinformować, że wniosek Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej zakwalifikował się do następnego etapu.

      Ścieżka English Teaching Activities to szansa na sfinansowanie ciekawych projektów z zakresu języka angielskiego realizowanych z dziećmi i młodzieżą w Twoim środowisku, połączona z cyklem inspirujących szkoleń dla nauczycieli.

      GRATULACJE dla p. Małgorzata Sankowskiej – Skorupińskiej i p. Anna Kopacz.

     • Dyplomy, nagrody, wyróżnienia…

     • W miniony piątek podsumowano pracę dydaktyczno – wychowawczą w I semestrze roku szkolnego 2021/022. Spotkanie to okazja do wręczenia uczniom nagród, dyplomów i wyróżnień. I tak:

      - Puchar Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią z ocen otrzymała klasa IV.

      - Puchar Dyrektora Szkoły za najwyższą frekwencje otrzymała klasa V.

      Dyplomy i nagrody otrzymali:

      - za 100% frekwencję: Siepracka Milena, Majcher Jakub, Piszczek Oliwia, Woś Maja, Wożniak Zuzanna.

      - najlepsi uczniowie w nauce i zachowaniu: kl. I: Grzybczyk Piotr, Hubaj Michał, Ścisło Kuba, kl. II: Siepracka Milena, Jędrzejczyk Maria, Biłous Fabian, Kula Oskar, Piskorski Wojciech, Sieja Bartosz, kl. III: Kaziuk Julia, Dominiak Martyna, Kula Diana, Dziedzic Kacper, Wodzyński Antoni, Sikora Maciej, Rabenda Oskar, kl. IV: Gołuch Nadia, Tracz Iga, Adamowicz Lena, kl. V: Kobiela Nikola, kl. VI: Hubaj Filip, Romański Wojciech, kl. VII: Ścisło Oliwia.

      Podczas Gali wręczono również nagrody w konkursach plastycznych, języka angielskiego, ekologicznym i na portret Patronki Szkoły – Jadwigi Śląskiej.

      GRATULACJE dla Wszystkich wyróżnionych.

     • Zajęcia w odnowionej sali…

     • Stało się coś – co uważane było za niemożliwe. Dziś odbyły się pierwsze zajęcia z wychowania fizycznego w pięknej, ślicznie odnowionej sali sportowej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu ludzi oddanych szkole, dla których uczniowie są największą i najważniejszą inwestycją w przyszłość zakończyliśmy I etap remontu sali: odnowiliśmy sufit, ściany, zamontowaliśmy dodatkowe wyposażenie.

      Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc, wykonaną pracę, osobiste zaangażowanie i optymizm kieruję do p. Sylwestra Wojtasika – SW CONSTRUCTION USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE.

      Dziękuję równie pracownikom szkoły za zaangażowanie w realizację projektu.

     • 21 lutego 2022r. Światowy Dzień Języka Ojczystego

     • Światowy Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskie w Sokołowcu przebiegał w myśl przesłania Janusza Korczaka:

      „Bo błąd w mowie — to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę.

      Źle mówić lub pisać — to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją z taką czcią budowali.”

      W związku z powyższym uczniowie podjęli szereg działań propagujących ideę tego dnia. Pojawiły się więc piękne plakaty promujące akcję. Uczniowie pokazali, jak należy pięknie pisać i mówić. Zmierzyli się z łamańcami językowymi, recytowali i rapowali wiersze przypominające reguły ortograficzne. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy mimo nauki zdalnej przygotowali się do uczczenia Światowego Dnia Języka Ojczystego.

     • MAMY AWANS….

     • Radosław Dominiak i Zuzanna Dobroń uzyskali II miejsce w województwie dolnośląskim w Europejskim Quizie Finansowym i awansowali do półfinału konkursu. Warto dodać, że do dalszego etapu zakwalifikowało się 48 zespołów z 16 województw.

      GRATULACJE! I trzymamy kciuki!

     • "WALENTYNKOWI ARTYŚCI"

     • W klubie „Piast” rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu pod nazwą „Moja walentynka”. Wśród wyróżnionych za oryginalność w doborze techniki i estetyką wykonania są młodzi artyści z naszej szkoły:- Fabian Biłous,- Lena Daszkiewicz,- Antoni Wodzyński,- Kuba Ścisło.GRATULACJE! i samych radości dla Wszystkich uczniów i pracowników w tym szczególnym dniu...

     • Piękna i kolorowa sala….

     • Po 2 dekadach użytkowania sala dla uczniów z Punktu Przedszkolnego została całkowicie odnowiona. Podczas gruntownego remontu odnowiono ściany, wymieniono wykładzinę i uzupełniono meble i zabawki. Sala wyposażona jest w zestaw multimedialny oraz „MAGICZNY DYWAN”. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z przebiegu prac remontowych.

      Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się do prac na rzecz naszych najmłodszych uczniów.

     • 10X Challenge

     • Nasi uczniowie zrealizowali projekt edukacyjny pod hasłem: 10X Challenge, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.Zajęcia miały na celu wsparcie młodych ludzi w rozwijaniu przedsiębiorczego sposobu myślenia i przygotowania ich do świata pracy!Warto mieć plany na przyszłość, realizować swoje marzenie i poprzez udział w w/w zajęciach życzymy Wszystkim uczniom ich spełniania.

     • Językowcy z sukcesami…

     • Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FORGET – ME – NOT”.

       CELEM KONKURSU JEST:

      • Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim
      • Podniesienie umiejętności językowych
      • Promowanie czytelnictwa
      • Podniesienie samooceny uczniów

       

      GRATULUJEMY WYNIKÓW.

     • „FERIE Z EKONOMIĄ”

     • „FERIE Z EKONOMIĄ” – zajęcia edukacyjne w ramach realizacji projektu edukacji ekonomicznej, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie.

      Zajęcia prowadzi p. Sylwia Klich – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu oraz p. Patryk Buras student Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu.

      Przed uczniami cały tydzień nauki przez zabawę: poszerzą wiedzę ekonomiczną, rozbudzą postawy przedsiębiorcze, nauczą się planować i zarządzania finansami osobistymi oraz poznają zadania NBP i rolę pieniądza. W planie jest także wyjazd do lokalnych przedsiębiorców i zajęcia z przedstawicielem banku.

      Życzymy powodzenia!

       

       

     • Informacja

     • Od dnia 27. 01. 2022 r. (czwartek) do dnia 27. 02. 2022 r. (niedziela) uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych przechodzą do pracy w trybie zdalnym. Autobus szkolny w dniach 27-28.01.2022 będzie jeździł zgodnie z dotychczasowym rozkładem.

      Uczniowie z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz klas 1- 4 szkół podstawowych kontynuują kształcenie w trybie stacjonarnym.

      Od dnia 31. 01. 2022 r. do dnia 13. 02. 2022 r. trwają ferie zimowe dla uczniów klas 1 – 8.

      Uczniowie z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego uczęszczają na zajęcia edukacyjne także w w/w terminie. W okresie ferii zimowych nie kursuje autobus szkolny oraz nie będą wydawane obiady w szkolnej stołówce.

     • Europejski QUIZ Finansowy..

     • Dziś odbyły się eliminacje wojewódzkie do Europejskiego Quizu Europejskiego – konkursu organizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

      Szkołę Podstawową im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu reprezentowały 2 zespoły uczniowskie. Test w wiedzy i umiejętności w zakresie ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości nie należał do łatwych.

      Jednak jest nam niezmiernie miło poinformować, że zespół uczniów klasy VIII osiągnął maksymalny wynik. Czy czas na rozwiązanie był wystarczająco krótki, aby awansować do następnej rundy? O tym dowiemy się niebawem….

      GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI.