• Kostka dojechała….

     •  

      Kolejny transport kostki brukowej i obrzeży dziś dotarł do szkoły. Są to już ostatnie elementy budowlane niezbędne do zmian estetycznych wokół szkoły. Teraz pozostała już tylko praca. Ponadto  w naszym „magicznym ogrodzie” pojawiły się nowe pomoce dydaktyczne.

      Podziękowania kierujemy do p. Mroczkowskiego za transport i p. R. Sieprackiemu za rozładunek.

     • LAUREACI OTWP WYŁONIENI……

     • 18.04.2023r. w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej odbyły się Eliminacje Powiatowego do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje odbywały się w trzech grupach wiekowych, udział w nich wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu złotoryjskiego – zwycięzcy eliminacji miejsko – gminnych.

      Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły, uczestników przywitał także st. bryg. mgr inż. Tomasz Herbut – Komendant Powiatowy PSP w Złotoryi. Wśród zaproszonych gości można było spotkać Radnych, sołtysów, przedstawicieli Rady Rodziców. Uczniowie klasy VI zaprezentowali swój kunszt taneczny.

      Nad poprawnością turnieju czuwała komisja w składzie: kpt. mgr inż. Marcin Kościuk oraz Waldemar Kwieciński – Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi.

      W wyniki eliminacji pisemnych oraz ustnych odpowiedzi wyłoniono laureatów turnieju:

      I grupa wiekowa:

      I m. – Antoni Wodzyński (SP Sokołowiec)

      II m. – Hubert Łukasiewicz (SP Zagrodno)

      III m. – Marcel Filipiak (SP Zagrodno)

      IV m. – Jakub Górak (SP Pielgrzymka)

      V m. – Hubert Maciołek (SP Zagrodno)

       

      II grupa wiekowa

      I m. – Olek Janiuk  (SP3 Złotoryja)

      II m. – Wojciech Romański (SP Sokołowiec)

      III m. – Marcelina Rajczakowska (SP Zagrodno)

      IV m. – Grzegorz Dengler (SP Zagrodno)

      V m. – Filip Robak (SP Wilków)

       

      III grupa wiekowa

      I m. – Joanna Niedzielska  (LO Złotoryja)

      II m. – Adam Więdłocha (ZSZ Złotoryja)

      III m. – Filip Oleksiejak (ZSZ Złotoryja)

      IV m. – Roch Duruchta (LO Złotoryja)

      V m. – Kacper Mazur (ZSZ Złotoryja)

       

      LAUREACI I m. będą reprezentować powiat złotoryjski w kolejnych etapach turnieju

      GRATULACJE!

       

     • Ogólnopolski Turniej  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Złotoryi zaprasza do udziału w Etapie Powiatowym do Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa   w  Ruchu Drogowym.

       Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

      Turniej adresowany jest do uczniów szkół podstawowych  powiatu złotoryjskiego. W związku z powyższym szkoły, które wyrażą chęć wzięcia udziału w Turnieju powinny w wyniku eliminacji szkolnych utworzyć następujące drużyny:

      I GRUPA: [uczniowie w wieku 10-12 lat (rocznik 2011 i młodsi)] -  czteroosobowa drużyna (2 dziewczynki i 2 chłopców)

      II GRUPA:  uczniowie szkół podstawowych, trzyosobowa drużyna.

       Termin zgłoszenia udziału mija 21 kwietnia 2023 r., informacji udziela sekretariat szkoły: 75 7135775

      Turniej odbędzie się:  25 kwietnia 2023 r. (wtorek) godz. 9.00
                      w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, Sokołowiec 105

       

       

      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

     • "QUO VADIS ósmoklasisto"....

     • Dziś uczniowie klas VII i VIII uczestniczą w dniach otwartych w Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Złotoryi oraz Zsz Zlotoryja.

      życzymy powodzenia w planowaniu dalszej kariery zawodowej....

     • „ALE JAJA” – warsztaty….

     • Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. Z tego powodu odwiedziła nas Pani @gata Wodzińska, która zaprezentowała dzieciom z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału przedszkolnego technikę zdobienia pisanek woskiem pszczelim. Najmłodsi uczniowie byli zachwyceni a dzięki wizycie Pani Agaty powstały pisanki jedyne w swoim rodzaju.

      Dziękujemy

     • BRAWO WOJTEK! BRAWO IGOR!

     • Nasi uczniowie z kolejnym sukcesami. Tym razem III miejsce – Wojtek Romański oraz udział – Igor

      Ziemian w czwartej edycji konkursu #"Oblicza Przedsiębiorczości". Tematem przewodnim tegorocznej

      edycji była reklama własnej szkoły lub reklama Rzemiosł. Sam konkurs podzielony był na dwa etapy.

      Organizatorem konkursu jest @ZESPÓŁ SZKÓŁ RZEMIOSŁ ARTYSTYCZNYCH IM. STANISŁAWA

      WYSPIAŃSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE.

      GRATULACJE!

     • Wielkanocne palmy….

     • Konkurs na wielkanocne palmy został rozstrzygnięty. Dziś uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Inspiracją do wykonania pięknych i kolorowych palm były także warsztaty prowadzone w świetlicach wiejskich. W niedzielę wszyscy będą uczestniczyć w ceremonii poświęcenia palm w naszym kościele parafialnym.

      GRATULACJE!

     • Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa …

     • Uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu! Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady będzie udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Organizatorek jest Edukacyjna Sieć Antysmogowa.

      Warto dodać, że Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa znalazła się w wykazach konkursów wiedzy kuratoriów. Dzięki temu laureaci olimpiady oprócz nagród rzeczowych będą mogli otrzymać 3 cenne punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

      TRZYMAMY KCIUKI!

     • I przesyłka dotarła …

     • Dziś do szkoły dotarły pomoce dydaktyczne przeznaczone do naszego „magicznego ogrodu”. Zakupione pomoce to efekt uzyskanego dofinansowania od #FundacjiORLEN na realizację projektu pn.: Kompleks edukacyjno – rekreacyjny: „Dotknąć, powąchać i zrozumieć naturę - szkolny ogród doświadczeń” w ramach V edycji programu #MojemiejscenaZiemi”.

      Gorące podziękowania kierujemy dla DPD Polska, która nieodpłatnie dostarczyłam nam palety z pomocami oraz serdeczne podziękowania składamy dla Pani #KamiliRodakKiliszek - Koordynator ds. Wsparcia Kluczowego Klienta za osobiste zaangażowanie i pomoc w organizacji transportu.

     • PRZEKAŻ 1,5 % PODATKU na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     • Zachęcamy Wszystkich do przekazania 1,5% PODATKU dla uczniów Szkoła Podstawowa im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Wystarczy w zeznaniu wpisać: KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: SP Sokołowiec 9527.

      Wszelkie szczegóły, gotowy program do rozliczenia podatku, wzory dokumentów: https://fsmm.pl/9527/szkola_podstawowa_im_jadwigi_%C5laskiej_w_sokolowcu

      Warto przypomnieć, że zebrane fundusze znacząco wspierają działania realizowane wspólnie z rodzicami. Dzięki pozyskanym funduszom mają Państwo udział w tworzeniu m. in. „magicznego ogrodu”, pełnego pięknych miododajnych kwiatów, wyposażonego w wiatę edukacyjna, skocznie w dal „LEŚNE REKORDY” czy ławostłoedukacyjne.

      DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE! Dziękujemy za każdy przekazany 1,5%.

     • ZŁOTE SZKOŁY NBP 2023……

     • Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej zakończyła działania w ramach realizacji III edycji Ogólnopolskiego Programu #ZłoteSzkołyNBP.

      Drugie z zadań to przeprowadzenie WARSZTATÓW UCZNIOWSKICH..

      BRAWA DLA UCZESTNIKÓW! Trzymamy kciuki za wyniki!

     • ZŁOTE SZKOŁY NBP 2023……

     • Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej zakończyła działania w ramach realizacji III edycji Ogólnopolskiego Programu #ZłoteSzkołyNBP.

      Jednym z działań było przygotowanie i przeprowadzenie DEBATY SZKOLNEJ.

      BRAWA DLA UCZESTNIKÓW! Trzymamy kciuki za wyniki!

     • „Ognik” – warsztaty pożarnicze…..

     • Uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez strażaków w sali edukacyjnej “OGNIK” w Jeleniej Górze. Sala edukacyjna powstała przy jednostce Państwowej Straży Pożarnej i służy do praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W ramach zajęć strażacy prowadzili zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Wytłumaczyli dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, nauczyły się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy oraz przymierzały ubrania strażackie, a także wsiąść do samochodu pożarniczego.

      Wszyscy bardzo angażowali się do ćwiczeń, na pewno było to bardzo twórczo spędzony czas.

     • DZIEŃ GOFRA w przedszkolu.

     • Wspólne przygotowanie gofrów było świetną zabawą. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego oraz utrwaliły zasady higieny podczas przygotowywania posiłków. Gofry wyszły znakomite!

     • Nasi młodzi ekonomiści wśród laureatów….

     • Miło nam jest poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie LAUREATÓW ogólnopolskiego konkursu pn. „Dywersyfikacja kapitału – jak zapobiec wykluczeniu finansowemu?”. Konkurs organizowany jest przez @Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie w ramach programu „Ekonomia na co dzień”.

      GRATULACJE!