Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

 

Nawigacja

Informacje dla rodziców

 • KACZAWSKA LIGA BADMINTONA
  21.02.2018

  Uczniowie SP im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w II edycji Kaczawskiej Ligi Badmintona. Liga odbyła się w Kaczorowie. W starciu o punkty walczyły zespoły z Kaczorowa, Lipy, Wiadrowa, Paszowic oraz Sokołowca. Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VII Magdalena Piszczek zajmując II miejsce, ustępując uczennicy z Lipy. Przed zespołem z Sokołowca zostały jeszcze  trzy edycje wraz z finałem, który odbędzie się pod koniec roku szkolnego.

  Pozostałe miejsca reprezentacji SP w Sokołowcu:

  • Natalia Chirowska - V miejsce
  • WiktoriaSzłapa - VI miejsce
  • Kinga Kurek - VII miejsce
  • Krzysztof Kobiela - V miejsce
  • Bartosz Ernastowicz - V miejsce

   

                                                                                 Opiekun:Przemysław Szczucki

 • Światowy Dzień Kota

  Z okazji obchodów Dnia Kota w SP im.Jadwigi Śląskiej  w Sokołowcu zorganizowano wystawę poświęconą czworonożnym pupilom. Uczniowie chętnie przynosili swoje maskotki i pluszaki. Własnoręcznie robili papierowe kotki. Wiele czasu poświęcili na wykonanie pięknych prac plastycznych.

  Wszystkim kotom (dzikimi i domowym) życzymy ciepłego domu oraz dobrego traktowania przez ludzi.

                                                                                                       

                                                                                    Org. Danuta Hubaj, Krystyna Tatuś

 • ,,Mały świat, wielki start!" - czyli jak osiągnąć sukces
  19.02.2018

      W minionym tygodniu zakończyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez Natalię Zdziechowicz studentkę Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie oraz  Aleksandrę Nowicką – studentkę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy VII z Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Zajęcia realizowane były w ramach Programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”. Jest  to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem trzydniowych warsztatów jest poznanie podstaw psychologii, nauka wygłaszania mowy, poznanie siebie, swoich marzeń i celów oraz sposobu w jaki możemy je osiągnąć.

      Natalia Zdziechowicz oraz  Aleksandra Nowicka – absolwentki Gimnazjum w Świerzawie, obecnie studentki krakowskich uczelni w pierwszym dniu zajęć przeprowadziły warsztaty z prawidłowego układania wypowiedzi ustnych. Realizując temat zajęć: ,,Jak mówić żeby nas słuchano?" wdrożyły uczniów do przygotowania i zaprezentowania przez nich własnych wypowiedzi ustnych. Przedstawiły także zagadnienia współczesnej psychologii: czym się zajmuje i jak możemy wykorzystać ją w praktyce na co dzień.

  „Ja realne i Ja idealne, czyli moje plany, cele i marzenia” to hasło przewodnie kolejnego dnia warsztatów. Prowadzące zwróciły szczególną uwagę na fakt, iż każdy powinien stawiać sobie różne cele i konsekwentnie dążyć do ich realizacji. Nawet jeżeli obecnie są to cele w sferze marzeń to udowodniły, że gdy tylko będziemy chcieli i robili wszystko do ich osiągnięcia to na pewno je zrealizujemy i odniesiemy sukces. WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS SAMYCH! – czego dowodem jest film pt.: „CYRK MOTYLI” o najbardziej inspirującym człowieku do obejrzenia którego zapraszamy: https://www.youtube.com/watch?v=MRpkKV5Hj7Y  .

      W ostatnim dniu zajęć uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje. Każdy z nich na dowolnie wybrany temat miał okazję wystąpić na forum zgodnie z zasadami, których nauczył się podczas warsztatów. Dla najlepiej przygotowanych i zaprezentowanych wystąpień prowadzące przygotowały atrakcyjne nagrody niespodzianki.

      Kolejny etap zajęć to dyskusja na różne tematy takie, jak: nauka języków w praktyce, jak dobrze zorganizować sobie czas?, moje otoczenie podczas nauki, po co komu sen?, podstawowe zasady zdrowego trybu życia.

      Na zakończenie każdy z uczestników występował na przygotowanej ściance medialnej. Dobrej zabawie przy robieniu wspólnych zdjęć nie było końca. Z wielkim zainteresowaniem będziemy czekali na kolejne zajęcia przygotowane przez Natalię i Olę a za dzisiejsze SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

   

 • „Dzień Babci i Dziadka”

  W Szkole Podstawowej w Sokołowcu w punkcie przedszkolnym zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
  Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 12.02.2018 r. W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały program artystyczny oraz słodki poczęstunek i oczywiście obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz balonowe kwiaty smiley .Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Atmosfera była wspaniała ! Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły pokazać kochanym babciom i dziadkom jak bardzo ich kochają 
  smiley

  Wychowawca: Katarzyna Ząbek

 • Program MSiT Szkolny Klub Sportowy

   

   

  W naszej szkole od 1 lutego realizowany jest program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”. Program jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych  i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

   

  Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami   w klubie sportowym.

   

  Harmonogram zajęć w naszej szkole na rok szkolny 2017/2018

  1. Wtorek godz.13:10-14:10
  2. Środa godz.13:10-14:10
  3. Sobota godz. 8:00-10:00

   

  Koordynator: Przemysław Szczucki

 • Sukcesy w mini siatkówce

  W minionym tygodniu odbyły się zawody sportowe w piłce siatkowej na szczeblu gminnym oraz powiatowy. Bardzo ładnie zagrała  reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Kategoria dziecząt z klasy IV na szczeblu gminnym zajęła  II miejsce, natomiast w rozgrywkach powiatowych III miejsce.

  Reprezentacja chłopców z klasy IV na szczeblu gminnym zajęła również II miejsce, i utrzymała się na silnej pozycji w rozgrywkach powiatowych zajmując tą samą lokatę. Warto nadmienić że w rozgrywkach powiatowych brało udział sześć drużyn: SP Wilków, SP1 Z-ja, SP3-Z-ja, SP Pielgrzymka, SP Wojcieszów, SP Świerzawa, a nasza Szkoła przegrała z SP Wilków w Tie-breaku 1:2 mecz o pierwsze miejsce.

  Reprezentacja dziewcząt 

  1. Zuzanna Dobroń
  2. Oliwia Koziarz
  3. Roksana Skwarek
  4. Kinga Kurek
  5. Oliwia Rychlicka
  6. Julia Rydz
  7. Wiktoria Szłapa

  Reprezentacja chłopców

  1. Igor Borycki
  2. Adam Pióro
  3. Dawid Hutek
  4. Gracjan Maraszek
  5. Patryk Sobański
  6. Ksawery Szuszkiewicz

                                                    Opiekun: Przemysław Szczucki

 • IX Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej w Złotoryi

  Tegoroczny turniej był wielkim świętem sportu, ale i nie tylko. Podczas rozgrywek złotoryjscy policjanci w ramach działalności profilaktycznej pn. „Bezpieczne Ferie” rozmawiali z dziećmi i młodzieżą szkolną o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas trwających ferii zimowych. Pracownicy Nadleśnictwa w Złotoryi zapoznawali dzieci z tematyką, którą zajmują się na co dzień, przedstawiając jednocześnie okazy zwierząt leśnych oraz ich ślady. Niespodzianką dla najmłodszych były odwiedziny Komisarza Lwa - maskotki dolnośląskiej Policji. W przerwie rozgrywek zorganizowano dla dzieci turniej strzelania bramek, podczas którego Komisarz Lew wykazywał się umiejętnościami bramkarskimi, a zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód i zdobycie jak największej liczby goli. Wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju otrzymały zabawki, słodycze, napoje oraz upominki rzeczowe.

  Opiekun:Przemysław Szczucki

 • FERIE NA SPORTOWO

  Podczas ferii zimowych uczniowie wraz z opiekunami p.Przemysławem Szczuckim oraz p.Martą Pieterek bardzo aktywnie spędzali czas wolny. Swoje umiejętności w biegach narciarskich dosonalili w Jakuszycach. Trasy narciarskie w Jakuszycach są zróżnicowane pod względem trudności i bardzo dobrze przygotowane. Nasi uczniowie mieli na celu pokonanie odcinka trasy z Polany Jakuszyckiej do schroniska Orle o długości 12 km. Każdy z uczestników zaliczył wymagane minimum, a niektórzy chcieli nawet nadrobić ilość kilometrów dobijając do 20 km.

 • Zabawa choinkowa

  „Zabawa choinkowa”

  12 stycznia – na koniec pierwszego semestru w naszej szkole odbyła się tradycyjnie „Zabawa choinkowa”. Bal przebierańców sprawił wszystkim mnóstwo radości! To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Uczniowie chociaż na kilka godzin mogli wcielić się w swoje ulubione postacie z bajek, książek lub filmów! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Podczas balu wybrano również króla, królową, księżniczkę i księcia balu! J Nie zabrakło też wspaniałych konkursów, nagród oraz oczywiście wspaniałych uśmiechów na twarzach smiley

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
  22.12.2017

           Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi,      w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni                          w nadchodzącym Nowym Roku 2018 życzy wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom Dyrektor Szkoły.

 • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIGILIJNY

  KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIGILIJNY

  Dzień 22 grudnia był bardzo świątecznym i uroczystym dniem w naszej szkole. Uczniowie od samego rana przygotowywali się do jasełek i wspólnego kolędowania przy wigilijnych stołach. Ogłoszono konkurs na najpiękniejszy stół. Do konkursu przystąpili i zaangażowali się wszyscy uczniowie. Pod okiem swoich rodziców powstały przepięknie udekorowane stoły wigilijne. Komisja wybrała najpiękniejszy. Nagrodę ufundowaną przez p. Danutę Węgrzynowską otrzymał oddział przedszkolny.   

                                                                   Koordynator: Iwona Olechno

 • PASOWANIE NA STARSZAKA

  „PASOWANIE NA STARSZAKA”

    W klasie „O” odbyła się wspaniała uroczystość „Pasowania na Starszaka". W tak ważnym dniu - aby być świadkami niezwykłego wydarzenia - do szkoły przybyli zaproszeni goście: rodzice i Pani Dyrektor. Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

  Tekst ślubowania uroczyście odczytała Pani wychowawczyni,
  a Pani Dyrektor Wioleta Płoszczyca uroczyście pasowała przedszkolaków na starszaków i wręczyła dyplomy, upominki oraz złożyła serdeczne gratulacje. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uśmiech i radość na twarzach „Starszaków”  świadczyły o tym, ze impreza była bardzo udana!

   

  Wychowawczyni mgr Katarzyna Ząbek

 • NAGRODZONE

  Gazeta Wrocławska ogłosiła konkurs pod hasłem NAUCZYCIEL NA MEDAL. Naszą gminę  reprezentowały Anna Kopacz i Iwona Olechno. Medale i dyplomy z rąk Wicemarszałka Jerzego Michalaka i redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej Arkadiusza Fransa zostały wręczone podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego dnia 15 grudnia. Panie zostały laureatkami plebiscytu w POWIECIE ZŁOTORYJSKIM. Iwona Olechno zajęła I miejsce w kategorii nauczyciel klas IV-VII i Gimnazjum i otrzymała medal, Anna Kopacz zajęła III miejsce w kategorii nauczyciel klas I-III i otrzymała dyplom.

 • POWIATOWE ZAWODY W BADMINTONIE

  W dniu 10 listopada nasza Szkoła organizowała powiatowe rozgrywki w Badmintonie. Do turnieju przystąpiły Szkoły : SP1 Złotoryja, SP3 Złotoryja,            SP Nowy Kościół oraz gospodarze czyli SP Sokołowiec. Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych tj. Igrzyska Dzieci (SP kl. I-VI) oraz Igrzyska Młodzieży Szklnej (kl.VII - III Gim.). Najlepsze zespoły 1 oraz 2 miejsca wezmą udział w kolejnym etapie rozgrywek na terenie strefy legnickiej.

  Igrzyska Dzieci - dziewczęta

  1 miejsce SP 3 Złotoryja

  2 miejsce SP 1 Złotoryja

  3 miejsce SP Sokołowiec

  Igrzyska Dzieci - chłopcy

  1 miejsce SP Nowy Kościół

  2 miejsce SP Sokołowiec

  3 miejsce SP 3Złotoryja

   

  Igrzyska Młodzieży - dziewczęta

  1 miejsce SP Sokołowiec

  Igrzyska Młodzieży - chłopcy

  1 miejsce SP Sokołowiec

   

  Organizator: Przemysław Szczucki

   

   

 • KONKURS RECYTATORSKI "OJCZYZNO MOJA"

  Dnia 6 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbył się konkurs recytatorski „Ojczyzno moja”:

  Konkurs rozgrywany był w kategorii klasy IV – VII. Łącznie wzięło w nim udział  8 uczniów. Przyznano następujące nagrody główne:

  1 miejsce:        Magdalena Piszczek klasa VII  wiersz „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”     

  2 miejsce:        Wiktoria Szłapa klasa VI wiersz „Twój dom”                                                         

  3 miejsce:        Hanna Furmanowska klasa VII „ Modlitwa za ojczyznę”

  Wyróżnienia: Dawid Hutek klasa IV wiersz  „Warczą karabiny”, Maciej Krawczyk klasa VI wiersz „Ojczyzna”

  Nagrodzone osoby otrzymały dyplomy i upominki książkowe oraz wystąpiły na uroczystym apelu z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.

  Organizator: nauczyciel j.polskiego I.Olechno

 • TARGI EDUKACYJNO- ZAWODOWE „ALEJA ODKRYWANIA TALENTÓW”

  Dnia 19 października 2017 roku klasa VII udała się na targi edukacyjno- zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi. Wystawcy przygotowali „interaktywne prezentacje” ukazujące specyfikę pracy w zawodzie, np. ubiór, wykorzystywane narzędzia, produkty, proces produkcji, wyniki pracy. Uczniowie zapoznali się z ciekawą ofertą edukacyjną i projektami europejskimi.

  Zamysłem targów jest stworzenie wizualizacji branży/zawodu/stanowiska, aby młodzi ludzie zdobyli jak najpełniejszą wiedzę odwiedzając dane stanowisko. W tym roku nowością była tzw. 
  “Aleja Odkrywania Talentów”, czyli specjalnie przygotowane stanowiska, na których można było spróbować swoich sił, wykonując np. zadania manualne lub, wziąć udział w profesjonalnych testach doradczych i poznać dokładnie swoje predyspozycje zawodowe. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi z okazji IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Patronatem Honorowym było Starostwo Powiatu Złotoryjskiego.

  Opiekun : Katarzyna Ząbek

 • Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

  Dnia 18 października 2017 r. klasa VI z naszej szkoły wraz z wychowawcą pojechała do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu  na zajęcia  „Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Pracownik Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na spotkaniu poruszył następujące zagadnienia:

  - historię kształtowania się Samorządu Województwa

  - zakres kompetencji i działania Wojewody, Marszałka Województwa, i Przewodniczącego Sejmiku Województwa

  - działania Samorządu Województwa (Sejmiku, Zarządu Województwa oraz Urzędu Marszałkowskiego)

  - przebieg  sesji Sejmiku Województwa

  - komisje oraz kluby Sejmiku

  - symbole władzy oraz nagrody Samorządu Województwa

   

  Na koniec przeprowadzony został krótki konkurs wiedzy o regionie i samorządzie w którym można było wygrać gadżety z logotypem Dolnego Śląska.

  Taka lekcja z całą pewnością kształtuje w uczniach poczucie identyfikacji z regionem oraz ma wpływ na świadomość społeczną. Uczniowie poszerzyli i uzupełnili wiadomości z zakresu wiedzy o społeczeństwie.

  Opiekun Iwona Olechno

 • Powiatowy Konkurs Plastyczny "Odkrywam swoje talenty - dekorowanie ozdób choinkowych"

  W dniu 16 października, w siedzibie Firmy VITBIS w Złotoryi odbył się II etap Powiatowego Konkursu Plastycznego "Odkrywam swoje talenty - dekorowanie ozdób choinkowych". Na tym etapie wzięło udział 14 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych (klasy IV-V i klasy VI-VII). Uczestnicy mieli do wykonania ozdobę świąteczną. Trzyosobowe Jury wybrało Laureatów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII – Hanna Furmanowska, która wygrała szkolne eliminacje.

  Opiekun: Katarzyna Ząbek

 • Europejski Tydzień Sportu #BeActiv

  W Warszawie miało miejsce uroczyste podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActiv

  Na zaproszenie Ministra Sportu i Turystyki nasz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Przemysław Szczucki brał udział w uroczystej gali podumowującej ETS 2017.

  W programie uroczystości zaplanowano:

  – podsumowanie tegorocznej edycji ETS w Polsce i w Europie

  – spotkanie z Ambasadorami ETS 

  – wręczenie nagród w Konkursie #BeActive Awards

  – wręczenie nagród w Konkursie ,,ETS w mojej szkole”

  – zaplanowanie działań na kolejną edycję ETS w 2018 roku

 • Nauczyciel na Medal

  Nauczyciel na Medal - głosowanie rozpoczęte!

   

  Gazeta Wrocławska ogłosiła plebiscyt pod tytułem  Nauczyciel na Medal. Nauczyciel z naszej szkoły Iwona Olechno została nominowana do konkursu.

  Prosimy wspierać Panią Iwonę wysyłając sms. Głosowanie potrwa do 10 listopada do godz. 21.00

  Na laureatów czekają medale Marszałka Województwa Dolnośląskiego, które zostaną wręczone podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego.

  Nauczyciel na Medal - Obrazek 1

strona: